Elewacja ? najczęściej zaniedbywany element domu

Elewacja ? najczęściej zaniedbywany element domu

Kupując dom mamy okazję wyboru tego wymarzonego. Zawsze jednak w domu już użytkowanym pozostaje ślad poprzedniego mieszkańca. Jednym ze sposobów wprowadzenia swojego ducha w mury nowego mieszkania jest zmiana jego wystroju.

Sztukateria proponuje nam doskonałe rozwiązania, prowadzące do podkreślenia naszego gustu i poczucia estetyki. Często dbamy o wnętrze domu ? kolumny, dekory czy listwy nie są nam obce. Rzadko kto pamięta jednak o bardzo ważnej części składowej domu, jaką jest jego elewacja. O naszą elewację zadba sztukateria elewacyjna. Dzięki niej elewacja domu nie będzie obskurna czy staroświecka.

Wydawać by się mogło, że to mało ważne dodatki. Jednak okazuje się, że odpowiednia oprawa okien czy elementy zdobień domu są tak samo ważne, jak np. kolor, czy tekstura ścian domu. Odpowiednia elewacja sztukateryjna okien może zupełnie odmienić wygląd i styl budowli. Taką elewacją możemy nawiązać do wystroju wewnętrznego domu czy też stworzyć pozory, które mylą.

Jeżeli marzymy o domku rodem z powieści sielskich to możemy zdecydować się na dekoracje postarzane, wzorowane na tamtych czasach. Jeśli jednak marzymy o klasycznym pałacyku z czasów stanisławowskim doskonałe będą proste elementy elewacyjne. Dzisiejszy rynek sztukaterii jest tak obfity i posiada tak obszerną ofertę, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Warto pamiętać, że elewacja jest tak samo ważna jak każdy inny element naszego domu. Warto poświęcić trochę pomysłu na znalezienie i zamontowanie oryginalnej sztukaterii elewacyjnej.