Dekory ? sposób na nudny wystrój

Dekory ? sposób na nudny wystrój

Często po kilku latach mieszkania w jednym domu jesteśmy znudzeni jego wystrojem. Marzy nam się wielka metamorfoza domostwa. Niestety najczęściej ograniczają nas fundusze. Brak dostatecznych środków nie musi jednak pokrzyżować nam planów. Niewielka suma może wystarczyć, by upragniona zmiana doszła do skutku. Najczęściej w łazience posiadamy płytki. Jest to rozwiązanie najpraktyczniejsze.

Płytki nie ulegają zniszczeniu pod wpływem wody i łatwo je utrzymać w czystości. Kiedy decydujemy się na ich założenie, jest to zazwyczaj decyzja długofalowa, nasze płytki będą nam towarzyszyć przez 5, 10 czy 15 lat. Szczególnie paniom doskwiera po pewnym czasie monotonność wystroju. Doskonałym wyjściem z takiej sytuacji są wówczas dekory. Nie musimy wymieniać wszystkich płytek, wystarczy skucie kilku i wstawienie w tym miejscu sztukaterii. Efekt będzie oszałamiający a nakład pieniężny i wysiłek minimalny. Tak samo możemy postąpić z kuchnią, która jest pomieszczeniem najczęściej zaniedbanym pod względem wystroju. Kilka ciekawych elementów, np. sztukateria styropianowa odświeży wystrój naszej kuchni.

Dekory są też doskonałym rozwiązaniem, gdy nasze kafelki ulegną zniszczeniu. Łatwiej wówczas zakupić ciekawy dekor, niż dopasować idealnie płytkę. A przy tym jaki efekt artystyczny! Nie bójmy się eksperymentować ze sztukaterią. Wzornictwo i wszelkiego typu zdobnictwo to doskonały pomysł na ożywienie mieszkania. Najprostsze rozwiązania są zazwyczaj najlepsze, więc nie wymyślajmy drogich fresków, tapet, itp. A zainwestujmy w dekory.