Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

No product at this time

Elementy sztukaterii elewacyjnej

Elementy sztukaterii elewacyjnej

Elementy sztukaterii elewacyjnej

Gdy zdecydujemy się na zbudowanie własnego domu musimy dobrze zaplanować jego wygląd. Architekt bardzo chętnie pomoże nam i zaprojektuje jakiś ciekawe dzieło, za które poniesiemy duży wydatek.
Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowego projektu których jest na prawdę bardzo dużo.
Gdy zbudujemy już dom trzeba będzie go o wykończyć. Można to uczynić na wiele sposobów. Jednym z nich jest sztukateria elewacyjna.

Jest to system dekoracji domu, który polega na wykorzystaniu licznym elementów. Do takich elementów zaliczyć można na przykład profile fasadowe, gzymsy, listwy styropianowe, bonie, kolumny.
Za pomocą sztukaterii możemy zdobić nie tylko we wewnętrznej części, ale również na zewnątrz budynku.
Warto pamiętać, że sztukateria zewnętrzna wykorzystywana jest nie tylko, jako forma dekoracji tylko samego budynku. Obecnie stosuje się ją jako wszelakie wykończenia elementów ogrodów takich jak altanki czy tarasy.

Dlaczego sztukateria jest taka popularna?

Jest to tania i bezpieczna metoda. Elementy zdobnicze są łatwe w montażu dla przeciętnego człowieka.
Elementy te są również bezpieczne dla zdrowia, nie nalezą do materiałów toksycznych.

Dodatkowo niektóre z nich są pokrywane specjalnym tynkiem. Ma on za zadanie ochronną przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, ma zapewnić odporność przed wodą. Najczęściej stosowanymi elementami spotykanymi na elewacjach budynków są gzymsy, podokienniki, listwy elewacyjny czy kolumny. Wszystko to nadaje charakter budynkowi podkreślając zatem jego wygląd.