Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Konsola z gipsu SSED14
  • Nowy
42,00 zł
Konsola z gipsu SSED13
  • Nowy
48,00 zł
Konsola z gipsu SSED11
  • Nowy
66,00 zł
Konsola z gipsu SSED10
  • Nowy
42,00 zł
Konsola z gipsu SSED09
  • Nowy
28,00 zł

Elewacja ozdobna ? Rozwiązaniem są gzymsy elewacyjne

Elewacja ozdobna ? Rozwiązaniem są gzymsy elewacyjne

Elewacja ozdobna ? Rozwiązaniem są gzymsy elewacyjne

Tynki zewnętrzne budynku zawsze sprawiają wrażenie płaskości. Jest to efekt niepożądany. Czy można go uniknąć? Zewnętrzną elewację domu można ozdobić na wiele sposobów. Jednym z nich są gzymsy elewacyjne.


Remont elewacji, a gzymsy elewacyjne


Remont jest okazją do ozdobienia zewnętrznej elewacji domu. Jednak, żeby nasz dom pięknie się prezentował, trzeba więcej pracy, niż przygotowanie i położenie warstwy tynku. Niestety, wiąże się to także z dodatkowymi kosztami, które jak się okazuje wcale nie są aż tak duże jakby mogło się wydawać.


Gzymsy elewacyjne


Gzymsy elewacyjne można podzielić na nadokienne i podokienne. Takie zdobienia dodają budynkowi interesującego, historycznego wyglądu. Domy, które zdobią gzymsy elewacyjne przypominają zabytkowe kamieniczki, albo dziewiętnastowieczne dworki. Żeby osiągnąć taki efekt, należy przed położeniem elewacji, przykleić (używa się do tego celu kleju cementowego stosowanego w systemach dociepleń) gotowe, ukształtowane według naszego pomysłu profile fasadowe.


Profile fasadowe


Profile fasadowe to, m.in.: gzymsy elewacyjne, bonie elewacyjne, narożniki, zworniki i listwy elewacyjne. Konstrukcja profili fasadowych opiera się na styropianowym rdzeniu, który pokryty jest wodoodporną, elastyczną masą. Taka konstrukcja gwarantuje odporność na warunki atmosferyczne. Profile fasadowe - bez względu na to, czy są to gzymsy elewacyjne, narożniki czy listwy elewacyjne montuje się w bardzo podobny sposób. Element dokleja się do przygotowanej do tynkowania ściany, nakłada się tynk i profiluje.


Gzymsy styropianowe


Niemalże każde gzymsy elewacyjne bazują na styropianowej konstrukcji. Ich największą zaletą jest to, że łatwo nadawać im kształt. Oczywiście, potrzebne są do tego odpowiednie maszyny i narzędzia. Firma Styro Styl dysponuje najnowocześniejszymi maszynami, dzięki którym uzyskuje się zawsze taką samą powtarzalność wzorów.


Listwy elewacyjne


Listwy elewacyjne są profilami fasadowymi, które mają nieco prostszą budowę niż B. Stosuje się je, jako ozdobę wokół okien i drzwi. Listwy elewacyjne są rozwiązaniem prostszym i tańszym, niż gzymsy elewacyjne (a więc także gzymsy styropianowe), a przez to częściej spotykanym.