Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Konsola z gipsu SSED14
  • Nowy
42,00 zł
Konsola z gipsu SSED13
  • Nowy
48,00 zł
Konsola z gipsu SSED11
  • Nowy
66,00 zł
Konsola z gipsu SSED10
  • Nowy
42,00 zł
Konsola z gipsu SSED09
  • Nowy
28,00 zł

Boniowanie krok ku pięknemu domostwu

Boniowanie krok ku pięknemu domostwu

Boniowanie krok ku pięknemu domostwu

Architektura w ostatnich latach zrobiła ogromny postęp, jeśli chodzi o wygląd swoich budowli. Nie wystarczy już pomalować fasady domu, wstawi drewniane drzwi i plastikowe okna. Teraz potrzeba czegoś więcej, wyczucia stylu i oryginalności. Jednym z procesów, prowadzących do osiągnięcia upragnionego domu jak ze snów jest boniowanie.

Boniowanie to dość specjalistyczny zabieg, ale nawet laik może zrozumieć o co w nim chodzi. Boniowanie to ozdabianie nawierzchni poprzez tworzenie w niej różnego rodzaju rowków. Rozróżnia się różne typy boniowania. Znajdziemy wśród nich np. bonie narożne i bonie poziome. Boniowanie może być doskonałym wyjściem, jeśli nie lubimy krzykliwych, napompowanych ozdób.

Tak naprawdę wzór i wielkość powierzchni poddawanej boniowaniu zależy tylko od upodobań klienta. Należy pamiętać, że boniowane mogą być nie tylko ściany, ale także całe elewacje, cokoły, obramowania otworów, filary, itd. Często spotyka się bonie narożnikowe. Są one ozdobieniem zarówno wnętrza domu, jak i zewnętrznej budowli. Boniowanie jest procesem, którego wykonanie ułatwia nam życie na długi okres.

Elementy poddane boniowaniu nie ulegają zniszczeniu, w związku z tym nie wymagają wymiany corocznej, tak jak to jest w przypadku tapet czy innych elementów. Warto więc przeanalizować czy bardziej opłaca nam się coroczny remont czy jeden zabieg kosmetyczny i odpoczynek do renowacji na kilka lat. Wybór musi podjąć każdy z nas. Po boniowaniu wystarczy np. tylko pomalować ściany i efekt będzie oszałamiający.