Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Konsola z gipsu SSED14
  • Nowy
42,00 zł
Konsola z gipsu SSED13
  • Nowy
48,00 zł
Konsola z gipsu SSED11
  • Nowy
66,00 zł
Konsola z gipsu SSED10
  • Nowy
42,00 zł
Konsola z gipsu SSED09
  • Nowy
28,00 zł

Bogactwo sztukaterii

Bogactwo sztukaterii

Bogactwo sztukaterii


Gdy zdecydujemy się na zbudowanie własnego domu musimy dobrze zaplanować jego wygląd.
Dobrym pomysłem jest wykończenie za pomocą sztukaterii. Zjawisko to było znane już wcześniej. Początki tej sztuki wykańczania wnętrz miały miejsce w starożytnej Grecji oraz Rzymie. Największą popularność uzyskała w epoce baroku, który preferował bogactwa dekoracji rzeźbiarskiej we wnętrzach oraz na fasadach.
Technika prawie się nie zmieniła od czasów starożytności, jednak obecnie zamiast stiuku, czyli mieszanki piasku marmurowego, wapnia i gipsu, do formowania sztukaterii używa się żywic lub polimerów.

Mocowane na kleje profile elewacyjne,gzymsy oraz płaskie filary przyścienne pokrywa się środkami utwardzającymi, a po zagruntowaniu tworzywa maluje na dowolnie wybrany kolor.
Sztukateria, czyli inaczej profile elewacyjne, może być stosowana zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz jako elementy wykończeniowe. Stosowana zarówno w budownictwie tradycyjnym oraz nowoczesnym.

Oferowana jest duża gama wzorów profili w najróżniejszych stylach. Spotyka się style od starożytności do czasów nowożytnych. Sztukateria i gzymsy uzyskały ogromną popularność. Okazuje się, że to nie tylko kwestia mody. Dzieje się tak dlatego, że wnętrza wykończone w ten sposób uzyskują wyższą wartość na rynku nieruchomości. Nieważne w jakim wnętrzu mieszkamy, sztukateria będzie pasować wszędzie i nawet w niewielkiej ilości potrafi ożywić i gustownie odmienić wnętrze. Profile elewacyjne pomogą uczynić nawet ze zwykłego pokoju elegancki salon.