Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
  • Nowy
55,00 zł
Klej do łączeń sztukaterii
  • Nowy
LAMELA ELEWACYJNA LAM01 25x295LAMELA ELEWACYJNA LAM01 25x295
  • Nowy
89,00 zł

Jak ozdobić dom?

Jak ozdobić dom?

Jak ozdobić dom?

Zdobienie zewnętrznej elewacji domu nie musi wymagać od nas umiejętności wzorniczych, czy nawet ? plastycznych. Jakie jest rozwiązanie dla tych, którzy pomimo braku odpowiednich narzędzi i umiejętności pragną mieć piękny dom?

Żeby ozdobić dom, potrzebne są zdobienia ? odpowiednie, wybrane przez nas elementy. Bonie, gzymsy, narożniki naszą nawę ? sztukateria elewacyjna. Wyprodukowanie samemu sztukaterii elewacyjnej może nastręczać wielu kłopotów. Potrzebne są odpowiednie materiały i umiejętności. Sposobów na ozdobienie zewnętrznej elewacji domu jest wiele ? kształtowanie w cegle, zbrojonym betonie, lub wycinanie gotowych elementów w styropianie.

Styropian

Wycinana w płytach styropianowych sztukateria elewacyjna jest stosunkowo wytrzymała i najprostsza w montażu. Efekty są zadawalające, jednak taka sztukateria elewacyjna może być nierówna i nieidentyczna ? wszystko zależy od tego, z jaką dokładnością wytniemy profile elewacyjne. Dokładne przycięcie według wcześniej przygotowanego wzoru, może być kłopotliwe, szczególnie, jeśli nie dysponujemy odpowiednimi narzędziami. Sztukateria elewacyjna jest kształtowana za pomocą wycinarek termicznych i oscylacyjnych.

Gotowe profile elewacyjne

Wielu producentów oferuje gotowe profile elewacyjne. Taka sztukateria elewacyjna odznacza się przede wszystkim dokładnością i identycznością fragmentów. Profile elewacyjne wycina się za pomocą maszyn cyfrowych, co gwarantuje kształtowanie elementów, na tyle dokładne, że nie sprawiają trudności, w późniejszym dopasowaniu na ścianie. Sztukateria elewacyjna wykonana na zamówienie jest rozwiązaniem względnie tanim, z pewnością jednak najprostszym i najmniej kłopotliwym. Jeśli nie posiadamy odpowiednich urządzeń ani odpowiednich umiejętności plastycznych, gotowa sztukateria elewacyjna jest dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Firmy i projekt elewacji domu

Pozostaje tylko wybór firmy, która zaprojektuje i wykona nasze profile elewacyjne. Ich dostępność jest bardzo duża. Dodatkowo, niemal każda firma dysponuje programami, w których możemy stworzyć projekt zdobienia.