Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Konsola z gipsu SSED14
  • Nowy
42,00 zł
Konsola z gipsu SSED13
  • Nowy
48,00 zł
Konsola z gipsu SSED11
  • Nowy
66,00 zł
Konsola z gipsu SSED10
  • Nowy
42,00 zł
Konsola z gipsu SSED09
  • Nowy
28,00 zł

Jak wykonać profile elewacyjne?

Jak wykonać profile elewacyjne?

Jak wykonać profile elewacyjne?

Sztukateria elewacyjna to wiele możliwości zdobienia zewnętrznych ścian domu. Gzymsy elewacyjne dają świetny efekt - rozczłonkowują ścianę, czyniąc jej strukturę wielowymiarową. Jak kładzie się profile elewacyjne?


Co to są profile elewacyjne?


Profile elewacyjne są jedną z wielu opcji, jakie oferuje sztukateria elewacyjna. Opis gzymsów można zawrzeć w jednym zdaniu. Profile elewacyjne to elementy zdobienia elewacji wystające poza lico ściany. Więcej kłopotów może sprawić ich montaż. Istnieją trzy sprawdzone metody montowania gzymsów. Ich wybór uzależniony jest od umiejętności wykonawcy i możliwości finansowych.

Gzymsy styropianowe


Są to profile elewacyjne wykonane ze styropianu i pokryte tynkiem żywicznym. Gzymsy styropianowe można przygotować samemu, wycinając je ze styropianowych płyt. Do tego zadania niezbędne jest posiadanie odpowiedniego narzędzia (gzymsy styropianowe wycina się za pomocą wycinarek termicznych). O wiele prostszym wyjściem jest zamówienie gotowych elementów w firmie Styro Styl. Gotowe gzymsy styropianowe przykleja się do ściany, gruntuje i maluje na wybrany przez siebie kolor.


Profile elewacyjne kształtowane w cegle

Profile elewacyjne można ukształtować za pomocą cegieł i zaprawy. Profesjonaliści nazywają taki zabieg ?wysadzaniem? muru. Za pomocą układów rolkowych wypuszcza się kolejne warstwy muru. Taki sposób jest oczywiście bardziej pracochłonny niż użycie gzymsów styropianowych. Co ważniejsze ? nie wszystkie elementy ozdobne da się wykonać w warstwie osłonowej. Cegły nie dają takich możliwości plastycznego kształtowania, co sztukateria elewacyjna czy gzymsy styropianowe.


Profile elewacyjne ze zbrojonego betonu


Wykonywanie gzymsów za pomocą zbrojonego betonu jest, z pewnością, zabiegiem najbardziej pracochłonnych i zabierającym największą ilość czasu. Dzieje się tak przez to, że aby wykonać gzymsy elewacyjne ze zbrojonego betonu potrzeba masę wcześniejszych przygotowań ? deskowanie, zbrojenie, zaprawa.