Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Konsola z gipsu SSED14
  • Nowy
42,00 zł
Konsola z gipsu SSED13
  • Nowy
48,00 zł
Konsola z gipsu SSED11
  • Nowy
66,00 zł
Konsola z gipsu SSED10
  • Nowy
42,00 zł
Konsola z gipsu SSED09
  • Nowy
28,00 zł

Profile Styropianowe - Styro Styl

Profile Styropianowe - Styro Styl

Profile Styropianowe

Chyba nikt już dzisiaj nie robi własnoręcznie gzymsów elewacyjnych. Techniki kształtowania gzymsów z cegły czy zbrojonego betony zastąpiły profile styropianowe. Profile styropianowe to szybki sposób na zdobienie elewacji.

Zmiana warty


Technika wysadzania murów, czy deskowania i kształtowania gzymsów ze zbrojonego betonu, to już przeżytek. Dzisiaj nikt już nie używa tych skomplikowanych i pracochłonnych technik. Mnóstwo pracy, przygotowań i materiałów zastąpiły zabiegi szybkie, dokładne i proste w wykonaniu. Nadszedł czas, kiedy profile styropianowe zastąpiły tradycyjne gzymsy elewacyjne.

Dzieje się tak, przede wszystkim, ze względu na to, że profile styropianowe dają bardzo dobry efekt. Tradycyjne gzymsy elewacyjne to duża ilość pracy i spore kwalifikacje, tym samym ? duże koszta. Zamówienie odpowiednich profili i zamontowanie profili styropianowych to - chociaż wydaje się to niedorzeczne ? duża oszczędność. Poza tym, profile styropianowe są odporne na warunki atmosferyczne i trwałe. Styropian łatwo się kształtuje, więc styropianowe gzymsy elewacyjne mogą przybrać wybrany przez nas kształt. To duże udogodnienie.


Szybki montaż profili styropianowych


Profile styropianowe różnią się w procesie montażu od gzymsów tradycyjnych. Przede wszystkim jest to proces o wiele bardziej prosty. Profile styropianowe dokleja się do przygotowanej do tynkowania ściany, zatapia się w nich wykonaną z włókna szklanego siatkę i otynkowuje. Można także rzeźbić gzymsy elewacyjne w styropianowej warstwie ocieplenia. Czynność tą wykonuje się za pomocą specjalnych wycinarek. Do kształtowania styropianu, najlepiej nadają się wycinarki termiczne. To zapewni drobiazgowość zdobienia detali.

Profile styropianowe dostępne są w sprzedaży przez wielu producentów. Wykonawcy oferują różnego rodzaju zdobienia, kształty i formy. Projekty gzymsów wykonywane są cyfrowo, a projekt wycinany jest na maszynie 3D. Jeśli zależy nam, żeby gzymsy elewacyjne odznaczały się dokładnością na najwyższym poziomie, warto pomyśleć o ich kupnie u producenta sztukaterii Styro Styl, który wyróżnia się dokładnością, rzetelności i terminowością realizowanych proejektów.